Drzost zimy je neuvěřitelná. Nutí nás topit, svítit musíme už někdy od 4 odpoledne. Aby toho nebylo málo, tak drzá zima brání obnovitelným zdrojům, aby mohly vyrábět elektřinu. Považte, v prvním lednovém týdnu nám solární a větrné elektrárny, na které si připlácíme každý rok přes 40 miliard korun, vyrobily v průměru jen asi 0,5% elektřiny. Na Tři krále dokonce jen 0,15%, to byla zima obzvláště klimaticky nespravedlivá.

A ta studená mrcha si dovoluje dokonce i na Němce, kteří si přitom na zelené zdroje připlácejí ještě mnohem víc než my. Nastavěli si tam už 110 gigawatt zelených zdrojů, ale zima jim na začátku ledna dovoluje vyrábět jen asi 17 gigawatt elektřiny, takže musejí přes dalších 60 vyrábět z uhlí a jádra. How dare you zimo!

Jsem přesvědčená, že jde o spiknutí zimy, uhlobaronů a jaderných baronů. Výsledkem tohoto spiknutí je, že si u nás uhelné elektrárny, které by už měly být dávno vypnuté, vesele vyrábějí polovinu veškeré elektřiny. To je skandální. Nebýt té proradné zimy, tak by se to nikdy nestalo. V létě totiž soláry nádherně vyrábějí, a když zafouká, tak i větrníky se krásně točí. Ale v zimě nic, což je na klimatickou neutralitu vyložená podpásovka.

Navrhuju proto založit tzv. zimní komisi, která by měla být složena z odborníků, zástupců ekologických organizací, odpůrců letního času, organizátorů letních táborů, provozovatelů koupališť, prodejců zmrzliny a výrobců opalovacích krémů. Tato komise by měla urychleně představit komplexní scénář útlumu zimy v České republice.

Je dopředu jasné, že uhlobaroni, provozovatelé lyžařských areálů, prodejci zimních pneumatik a výrobci lyží a zimního oblečení se pokusí komisi zmanipulovat. Proto je nutné začít demonstrovat před Ministerstvem životního prostředí. Budeme tam do té doby, než průměrná denní teplota nevystoupá nad 15 stupňů. Budeme mít na sobě pouze plavky a sluneční brýle. Budeme ležet na plážových lehátkách a pít drinky s ledem. V ruce budeme držet transparent: Pryč se zimou, chceme oteplení.