Neroďte děti, pomůžete tak klimatu, vyzývá jedna německá učitelka ostatní ženy. Děti jsou podle ní to nejhorší, co může člověk udělat životnímu prostředí. Každé dítě prý představuje pro planetu ročně zátěž 58,6 tun oxidu uhličitého.

Podle této radikální ekoložky a feministky si lidé pořizují potomky ze sobectví a pod tlakem patriarchátu. Zároveň tvrdí, že děti ve světě čekají spíše strasti. Proto je podle ní i v jejich zájmu, aby se radši nenarodily. No posuďte sami, už jste někdy slyšeli větší blbost?

Sama paní Brunschweigerová se označuje za radikální feministku a ekoložku, která téměř nejezdí autem, je vegetariánka a rozhodnutá nemít potomky. To je její věc, navíc pro lidstvo je určitě lepší, že právě ona nebude žádnému dítěti vtloukat do hlavičky tyhle nesmysly.

Horší ale je, že je učitelka. Do její třídy bych rozhodně chodit nechtěla. A nebo možná chtěla, zejména když už nejsem malá holka, mám své názory, za kterými si v diskusi umím stát. Myslím, že by to byla hodně veselá debata.

Ta paní je tak šílená, že k bezdětnosti navrhuje motivovat i finančně. Ženám, které se kvůli klimatu nestanou matkami, by dávala k padesátinám 50 000 eur (téměř 1,3 milionu korun). Teda aby nedošlo k mýlce, madam feministka a ekologická aktivistka to samozřejmě nechce dávat ze svého, ale z veřejných peněz. To je koneckonců těmto lidem vlastní, stejně jako snaha nařizovat ostatním své vlastní vidění světa.

Právě tihle lidé mne motivovali k tomu, abych začala psát blogy a dokonce abych si založila webové stránky Moje zelená. Mám ráda přírodu a chci, aby si lidé životní prostředí vážili a chránili ho. Ale šílenci jako je zmíněná paní učitelka,  by zasloužili leda tak studenou sprchu. Protože většinovou společnost od ochrany přírody jenom odrazují.