Energetická firma E.ON se musela omluvil britským domácnostem, kterým zaslala balíček s párem ponožek, aby je upozornila na problematiku uhlíkové stopy v souvislosti s vytápěním. Jak tohle vůbec může někoho napadnout?

Firma prý chtěla zákazníky motivovat, aby méně topili a tím snížili uhlíkovou stopu. A to všechno v době, kdy (nejen) v Británii lidé čelí masivnímu zdražování energií a řada z nich už nemá ani na to, aby si zatopili.

Zaslat takovým lidem ponožky je nejen neskutečná drzost, ale zároveň ukázka toho, jak zvráceně už i takto mamutí energetická firma uvažuje. Zrovna E.ON je firma, která jede zelené kampaně, mohutně podporuje elektromobilitu, chlubí se, že zákazníkům dodává zelenou energii apod. Tím samozřejmě přispívá ke zdražování elektřiny i tepla, přičemž na tom následně vydělává, nebo hodlá vydělat obrovské peníze.

Nebo si snad někdo myslí, že jim nejde o zisk, ale o klima? Samozřejmě, že jim jde o zisk. Ekologie či boj proti změně klimatu jim slouží jen jako fíkový list. Výsledkem je zdražování energií, bohatá firma a chudí lidé.

A ta bohatá firma jim řekne: Nemáte na naši drahou zelenou elektřinu? Je vám zima? Tady máte ponožky. Nemůže se potom divit, když jim zákazník odepíše: „Nechci vaše ošklivé ponožky. Chci levnější účty za energie prosím.“ Myslíte, že mu E.ON ty účty zlevní? Samozřejmě, že ne. Je přece nutné bojovat se změnou klimatu. To by tak hrálo, aby prodávali levnou elektřinu či teplo. Oni prodávají zelenou.

Myslím, že už pohár opravdu přetéká. Všechno možné se lakuje na zeleno, aby se to mohlo snáze zdražovat. Na údajné ekologii vydělává spousta pokrytců miliardy. A my jim je musíme platit. Bohatí bohatnou a smějí se, chudí ještě více chudnou. Nenechme si to, prosím, líbit.