Zase jsem se rozčílila. Zelené lži už dávno nejsou jen hloupé, ale jsou čím dál víc nebezpečné. Další ukázkou bylo neuvěřitelné vystoupení jakéhosi pana Jungwirtha v DVTV.

Pan Tomáš Jungwirth je vedoucí klimatického týmu AMO (Asociace pro mezinárodní otázky, což je nevládní organizace) a v rozhovoru s Emmou Smetanou pronesl několik skutečně pozoruhodných tvrzení, z nichž nejlepší bylo asi toto: „Zelená dohoda je cesta na 30 let dopředu. Nevíme, kolik nás bude stát, ale víme, že nám změní životy a vytvoří spoustu pracovních míst, tvrdí.“ Zároveň to doprovodil řečmi o tom, že česká vláda začíná být ve svém postoji proti Zelené dohodě izolovaná. Buď prý budeme táhnout za jeden provaz s Evropou, nebo zůstaneme osamocení, a je prý úplně jedno, že mají jednotlivé země různé startovací pozice, cíl prý máme společný.

Fascinuje mě, jak vůbec může někdo podobné věci říkat. Jinými slovy to totiž znamená, že vůbec nevíme, kudy vede cesta, jestli během ní nenarazíme do zdi, nespadneme do propasti, nesežere nás medvěd, ani jestli po ní ale místo, abychom si to všechno nejprve zjistili a promysleli, tak máme okamžitě co nejrychleji vyběhnout, protože na konci té cesty je prý nějaký ráj. A to vše bez ohledu na to, že po té cestě vyrazíme sami (myšleno Evropská unie), zatímco zbytek světa se bude dívat, jak to dopadne. Někteří nám možná budou držet palce, ale spousta jiných se bude těšit, až spadneme do zmíněné propasti, nebo nám dokonce na cestu vypustí zmíněného medvěda.

Dovolím si citovat ještě další věty, které vyřkl někdo jiný, konkrétně zakladatel Microsfotu Bill Gates. Ten totiž varuje před tím, že větrná a sluneční energie nebude nikdy fungovat. „Obnovitelné zdroje energie nejsou odpověď na současnou environmentální krizi. Což se netýká ani tak nezměrných nákladů na jejich zavádění, ale hlavně jejich spolehlivosti. Levné obnovitelné zdroje energie nezastaví globální oteplování. Myšlenka, že umíme a musíme něco změnit, protože na to máme nástroje, a dnešní výrobci a distributoři energie jsou „ti špatní“, a my jim to nandáme tím, že si na střechu namontujeme solární panely – to nás brzdí daleko víc než řeči o popírání změn klimatu. Naším největším problémem dnes totiž vůbec není změna klimatu, nýbrž lidé, kteří tvrdí, že jí lze jednoduše čelit nebo jí vyřešit.“

A tohle je přesně hřebíček na hlavičku, ačkoli se klimatičtí alarmisté snaží tvrdit opak. Každého, kdo si jim dovolí oponovat, označují za popírače klimatických změn. Ty ale až na pár bláznů téměř nikdo nepopírá. Jen nás ale spoustu křičí, že se proti ní bojuje velmi podivně, zbrkle, draze a nebezpečně. Bojuje jen část světa (ta naše), zatímco ostatní bojují s úplně jinými nepřáteli a vesele staví uhelné elektrárny. Výsledek se tak nemůže dostavit. Za to se ale přesunou spousty miliard do něčích kapes, zdraží se elektřina, sníží se evropská konkurenceschopnost a v nejhorším případě se dočkáme i blackoutu.

Nyní čelíme pandemii koronaviru. Netušíme, jak dlouho bude trvat. Netušíme, jak obří ekonomickou krizi vyvolá. Ale zastánci boje s klimatickými změnami hlasitě křičí, že hlavně musíme sypat miliardy do jejich boje. A přitom ani nedokážou spočítat, kolik je jich potřeba. Ovšem naprosto přesně vědí, že to dobře dopadne. Prý tomu musíme věřit. Aspoň to tvrdí Greténi, zatímco jejich vzor Greta Thunbergová se mezitím prý stala expertkou na koronavirus. Taky máte pocit, že se svět zbláznil?