Nezbývá proto, než aby Česko vyhlásilo válku Číně, Indii, Vietnamu, Indonésii, USA, Rusku a Německu. A podle mezinárodních přehledů, dám dohromady všech 10 států, které do vzduchu posílají největší množství CO2 ze všech.

A taky seznam zemí, které navzdory plkům z Evropského parlamentu, staví jednu uhelnou elektrárnu za druhou. Tím bude seznam zemí, které je potřeba smést nekompromisně z povrchu zemského kompletní. Je to kruté, ale nezbývá jiná možnost! Jen tak vláda dokáže, že nebere na lehkou váhu, že máme už zase posledních pár let na odvrácení likvidace lidstva a života jek jej známe vražedným plynem CO2.

Vláda v tom naprosto selhává, a tím neplní svoji povinnost zajistit dobrou budoucnost pro nás, naše rodiny a další generace. Tím pro nás končí legitimita této vlády. My se snažíme jednak ji probudit a jednak cítíme, že máme morální i legislativní právo se vzbouřit,“ prohlásil Filip Rosenkranc, mluvčí skupinky Extinction Rebellion (Povstání proti zániku?), její tři členové se na skoro hodinu připoutali k sídlu české vlády, Strakově akademii.

Jak jinak, než bleskovou válkou může česká vláda dokázat, že přání fanatiků ekologického náboženství bere vážně a něco „s tím“ rychle udělá? Než riskovat vzbouření pár magorů, potažmo občanskou válku (to už asi vzpoura trochu je, nebo se pletu?), je lepší vyhlásit normální válku, jejíž začátek budeme mít pod kontrolou.

Ale hlavně je to jediná možnost, jak dosáhnout ukončení produkce CO2 tak rychle, jak tato zelená skupina „rebelů“ chce! Ještě rychlejší by to bylo, kdybychom měli pár neutronových bomb, ale to nějak nemůže naše armáda sloužit. I když, možná nám jich pár půjčí Frantíci, když je hodíme na Německo a pak na ty další.

Všichni (tedy skoro všichni) víme, že je to pitomost. Oboje. Protože s oxidem uhličitým nejde zatočit tak rychle, protože ho prostě lidstvo nepřestane tak rychle produkovat. On se navíc pak ještě bude dlouhé roky držet v atmosféře. Protože nemůžeme vyhlásit válku asi 15státům najednou a vyhrát. Především, když mají dohromady tak tři, tři a půl miliardy lidí… Ale je to jediná možnost, jak něco rychle změnit, to je fakt. Prostě producentské země rozsekat na maděru. To pak budou CO2 produkovat leda z ohníčků na vaření a s tím si planeta ještě nějak poradí. Jestli se USA, chtějí zachránit v očích zelených aktivistů, musejí se přidat na naši stranu.

Alexandria Ocasio-Cortézová, ta mladá komunistka v americkém senátu, co jí říkají AOC, bude možná trochu brblat, ale pak pochopí, že není jiné cesty, než jednorázově zvýšit emise z fosilních paliv, která pohánějí letadla, lodě a tanky a nejspíš se sama hodí do své oblíbené zelené, dá zelené stíny a rtěnku a vyrazí s pacifickými námořními svazy proti asijské hrozbě. Tedy CO2 produkovanému asijskými zeměmi, abychom si rozuměli.

Českou armádu čeká v první řadě zatočit s největším evropským producentem CO2, kterým je Německo. Technicky je na tom Bundeswehr tak mizerně (ministryně obrany paní Ursula von der Leyen, která chce vést Evropskou komisi po Junckerovi), že loni zjara se spekulovalo o tom, že má jen čtyři bojeschopné stíhačky. Takže našich 12 Gripenů je najednou hrozivá síla… Jen je malý problém v tom, že celkem má německá armáda asi 180 tisíc vojáků, proti našim 25 tisícům. Ale i na to mám řešení – povoláme všechny kluky z Greenpeace a dalších spřátelených pacifistických sdružení. Zelenou mají rádi, tak jistě nebudou proti. Aspoň se konečně dozvíme, jak moc jich ve skutečnosti je a třeba vznikne celá první Zelená četa.

A teď chvilku vážně – jestli se chce těch pět lidí, co si říkají Rebellové, nějak vzbouřit, co to znamená? Každý den polezou do jiné elektrárny, budou se poutat k ministerstvům, nebo se vzbouří ve smyslu toho slova, tedy že udělají opravdovou vzpouru?